‘Star Wars’ evreninin yeni dizi ve filmleri duyuruldu… Rey karakteri geri dönüyor

Lucasfilm Başkanı Kathleen Kennedy, üç yeni ‘Star Wars’ filminin yolda olduğunu açıkladı. Star Wars: Skywalker’ı Yükselişi filminde Rey karakterine hayat veren Daisy Ridley’nin seriye geri döneceği açıklandı.

Filmlerin yönetmen koltuğunda James Mangold, Dave Filoni ve Sharmeen Obaid-Chinoy’un yer alacağı belirtildi.

Üç film, Star Wars zaman çizelgesini geleceğe ve uzak geçmişe doğru genişletecek ve Yeni Cumhuriyet ile İlk Düzen’in yükselişi arasındaki savaşı devam filmlerinden itibaren ele alacak. Bu arada Taika Waititi’nin geliştirilmekte olduğu söylenen Star Wars filminden ise hiç söz edilmedi.

James Mangold’un filmi Jedi’ların şafağına geri dönerken, Dave Filoni’ninki Yeni Cumhuriyet’e odaklanacak ve The Mandalorian, The Book of Boba Fett, Ahsoka ve diğer Disney+ serilerinde anlatılan birbirine bağlı hikayeleri tamamlayacak. Sharmeen Obaid-Chinoy’un filmi Skywalker’ın Yükselişi’ndeki olaylardan sonra geçecek. Daisy Ridley bu filmde geri dönecek. Ridley’i bu filmde yeni bir Jedi Düzeni kuran Rey rolünde izleyeceğiz.

Yaklaşan Ahsoka dizisinde karakteri Rosario Dawson canlandıracak. Ahsoka, Ağustos 2023 tarihinde yayınlanacak. Ahsoka Tano, The Mandalorian: Season 2 ve The Book of Boba Fett’te karşımıza çıkmıştı ancak zaman çizelgesi açısından kendi dizisinin ne zamanda geçeceği biraz belirsiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir